РКЕ – Рекордно намалување

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Бензинот и дизелот поевтинуваат цели 3,50 денари што е рекордно намалување во догледен период. РКЕ одлучи од полноќ, 07.12.2021 малопродажните цени да бидат следни:

ЕУРОСУПЕР БС 95         71,00 денари/литар
ЕУРОСУПЕР БС 98           73,00 денари/литар

ЕУРОДИЗЕЛ БС (ДЕ V)    63,00 денари/литар

БИОДИЗЕЛ                     64,00 денари/литар

Сподели

Последни новости

Најнова епизода

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 92.00ден
  • еуросупер 98 - 94.00ден
  • еуродизел Д5 - 86.00ден
  • течен нафтен гас - 51.00ден
  • метан - 108.50ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER