BMW X5 (со видео) :: Поголем, полуксузен, поатрактивен

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Поголем, полуксузен, поатрактивен

Објавено на 7 јуни 2018 година

Четвртата генерација на популарниот баварски SUV го преживеа своето интернет претставување. BMW X5 донесе поатрактивен изглед со нагласена спортска нота, пораст на габаритите и осетно поголем комфор и подобра опременост за да може подиректно да го напаѓа Mercedes-Benz GLE. Погледнете го, колку за прво запознавање.

видео

Сподели

Последни новости

Најнова епизода

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 92.00ден
  • еуросупер 98 - 94.00ден
  • еуродизел Д5 - 86.00ден
  • течен нафтен гас - 51.00ден
  • метан - 108.50ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER