Peugeot Active Drive ►Има сè!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Има сè!

Од Еуроимпекс најавуваат целосно нови летни цени за двата најпосакувани модели од Peugeot

Објавено на 10 јуни 2019 година

И тоа –  Peugeot 208, компактно градско возило кое се издвојува од останатите во сегментот и освојува со својот динамичен и елегантен дизајн, посакуван од секој учесник во сообраќајот, како и 2008 кој е најмал во гамата на SUV возила, а истовремено урбано и моќно возило, се издвојува од толпата со неговиот самодоверлив дизајн и е создаден да совлада сè. Двата модели се понудени со докажаниот 1.2 Pure Tech Мотор со 82 KS и Active ниво на опременост. Со цел на исполнување на слоганот кој го носи оваа кампања „Има сè”, во опремата се вклучени богати системи за безбедност и помош при возење, дополнителни елементи за удобност и комфор на возачот и патниците, како и патен компјутер, автоматско заклучување на возилото при тргнување, висинско подесување на возачко седиште, преклопна и делива задна клупа 2:1 со 3 наслони за глава, 2 Isofix приклучоци за седиште, рачки и ретровизори во боја на возилото, Hill Assist, заден спојлер, електрично подесиви ретровизори со греење, 3-Д ЛЕД задни светла, ЛЕД дневни светла, мануелен клима уред, Touch screen + 6 звучници + команди на управувач + USB + Bluetooth + USB и AUX излез, управувач пресвлечен со кожа, предни светла за магла и друго.

Количините се ограничени, а за повеќе информации обратете се во продажно-сервисната мрежа на Peugeot или на www.peugeot.com.mk и закажете тест возење. Повеќе за понудата на https://peugeot.mk/ponudi/active-drive.

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER