Женева 2018 :: Најочекувани утрешни премиери

Најочекувани утрешни премиери

Одвоивме 5 највозбудливи спортски автомобили кои ќе имаат премиера на салонот на автомобилите во Женева
Објавено на 5 март 2018 година

Иако секогаш помислуваме дека сме го виделе најдоброто, и оваа година на салонот на автомобилите во Женева кој започнува утре ќе ни се претстават повеќе спортски автомобили, кој од кој пожелно очекуван – издвоивме неколку од нив на кои секако треба да се обрне внимание

Rimac Concept Two

Rimac Concept Two Новиот хрватски хиперавтомобил на Мате Римац дефинитивно ќе биде една од ѕвездите на Женева која со нетрпение се очекува

Corbellati Missile

Corbellati Missile го плени вниманието со своите скоро нестварни 1.800 KS, дури и без најавата дека наскоро официјално ќе стане најбрз автомобил во светот

Ferrari 488 Pista

Ferrari 488 Pista Новото коњче од Маранело е најнапреден нетркачки Ferrari направен било кога, со многу што преземено од формула 1

Porsche 911 GT3 RS

Porsche 911 GT3 RS Ова зелено чудовиште нема некои големи измени поврзани со изгледот, но она што го крие под кожата дефинитивно ќе привлече внимание

Toyota Supra

Toyota Supra Иако концептниот FT-1 е претставен уште во 2014-та, легендарниот јапонски воин ќе го доживее своето повторно раѓање под светлата на рефлекторите во Женева

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER