Koenigsegg си го собори сопствениот 0-400-0 km/h рекорд (видео)

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Koenigsegg си го собори сопствениот 0-400-0 km/h рекорд

Овој пат со Regera

Објавено на 30 септември 2019 година

Koenigsegg не може да се помири со тоа што Bugatti со Chiron во 2017-та постави рекорд во забрзување до 400 km/h и запирање до застанување од таа брзина и оттогаш три пати го соборува – најновиот изнесува 31,49 секунди и е поставен на еден аеродром во Шведска со фабричкиот возач Сони Персон зад управувачот. Еве како тоа изгледаше.

Видео

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER