Kia XCeed, сега и видеo

Објавено на 27 јуни 2019 година

Семејството на Kia стана поголемо за уште еден член – новиот XCeed кој во основа е кросовер верзија на хечбекот. Ова видео покажува дека сепак е малку повеќе од тоа – деталите се тие што издаваат дека купувачите ќе го доживеат како токму она што фалеше во понудата, иако ќе има сериозна конкуренција во своите редови претставувана од Stonic, па дури и од Sportage. Погледнете и сами уверете се во тоа.

Видео

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER