Hyundai Kona Electric – Видео

Новата генерација на Hyundai Kona Electric само го задржа името – сите останати работи се сменети. Марката сака да се наметне на пазарот како еден од главните играчи на пазарот на електрични возила и затоа не штеди на инженеринг.

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER