Honda – Africa Twin & Africa Twin Adventure Sport

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Подготвени за 2022!

Иконскиот тандем со визуелни и технички дотерувавања

објавено 01. септември 2021

Повеќе од три децении од претставувањето во Европа Africa Twin е синоним за доверлив авантуристички моторцикл. Актуелната сезона уште трае а Honda веќе ги најави измените што ќе се случат во популарните модели за идната година. CRF1100L Africa Twin и CRF1100L Africa Twin Adventure Sports ќе добијат практични надградби, подобрена трансмисија со двојна спојка и нов изглед со нагласена адекватност за секојдневна употреба.

Задната алуминиумска вилушка сега е стандардна. Во досегашните европски модели Honda има вградено повеќе од 200.000 DCT менувачи. Сегашниот алгоритам на работа го подобрува однесувањето и динамиката на возење во почетните преноси со што профитира и однесувањето вон асфалтот. Кога се крстосува по патиштата од голема корист е ветробранот подесив во пет позиции и мазното префрлање на преносите. Заокружувањето на подесувањата кај двата модели се новите графички решенија и бои. Најавените измени нема осетно да се одразат на цената.

Сподели

Последни новости

Најнова епизода

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 90.00 ден
  • еуросупер 98 - 92.00 ден
  • еуродизел Д5 - 90.00 ден
  • течен нафтен гас - 53.00 ден
  • метан - 161.50 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER