BMW M5 Competition :: Не, не е видео игра

Не, не е видео игра

BMW M5 Competition до максималната брзина забрзува побрзо отколку што Германец ќе може да каже Rinderkennzeichnungs- und Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz
Објавено на 12 октомври 2018 година

Од 0 до 307 km/h скоцкани во кратко видео кое сé кажува. За него се заслужни 625-те KS и 750-те Nm извлечени од 4,4 литарскиот V8 битурбо мотор на BMW M5 Competition кои според спецификациите го забрзуваат до 100 km/h за 3,3 секунди и постигнува максимални 250 km/h. За снимкава е заслужен опционалниот M Drivers Package кој го ослободува од електронските пранги баварскиот ѕвер кој со него чини 129.350 евра.

П.С. Терминот наведен во поднасловот навистина постои и е скратен (?!) назив за еден германски закон

Видео

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER