BMW – Шест милиони возила призведени во САД

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Бомбардерската верзија BMW X6 M со 4,4-литарскиот M Twin Power Turbo V8 со 600 КС офарбана во Java Green Metallic е шест милионитиот BMW произведен во Спартанбург и наместо да оди кај купувач тој ќе биде задржан во фабричката историска колекција. Пред 30 години оваа фабрика започна со производство на автомобили а првиот милион е забележан во февруари 2006 година и тоа беше Z4 M Roadster. Кусо по тоа оваа фабрика беше одредена да произведува само спортско корисни возила па останатите милиончиња одеа на конто  X3 xDrive35i, BMW X5 M, BMW X3 xDrive M40i, BMW X5 M Competition и актуелниот BMW X6 M.

Сподели

Последни новости

Најнова епизода

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 82.00 ден
  • еуросупер 98 - 84.50 ден
  • еуродизел Д5 - 73.00 ден
  • течен нафтен гас - 50.00 ден
  • метан - 82.50 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER