РКЕ – Горивата поскапуваат

Бензините од полноќ поскапи за половина денар, дизелот за 1,50 денари! Со денешната одлука на РКЕ, горивата од полноќ поскапуваат. Најмалку поскапуваат бензините, за половина денар, додека дизелот станува за 1,50 денари поскап. Затоа, доколку имате пари и потреба до поноќ ви е шансата да наполните гориво по старите цени. По тоа, од 04.10.2022 цените […]

BMW – Шест милиони возила призведени во САД

Бомбардерската верзија BMW X6 M со 4,4-литарскиот M Twin Power Turbo V8 со 600 КС офарбана во Java Green Metallic е шест милионитиот BMW произведен во Спартанбург и наместо да оди кај купувач тој ќе биде задржан во фабричката историска колекција. Пред 30 години оваа фабрика започна со производство на автомобили а првиот милион е […]

Smart #1 – Ново поглавје во историјата на „паметниот“

Враќање на сцената со сиот арсенал Smart е заедничко вложување помеѓу Mercedes-Benz и Geely. Дизајниран од Mercedes-Benz и комбиниран со пионерски инженерски перформанси на SAE платформата на Geely,  Smart прави нов почеток со моделот наречен #1 (Број еден), кој ќе дојде на пазарот во четири варијанти. Необично за малиот градски каубој е што враќа на […]