Audi TT 2019, сега и видео

Audi TT 2019, сега и видео

Објавено на 20 јули 2018 година

Audi го обнови спортскиот TT во купе и родстер верзија. Изгледот е освежен со моќни детали кои прават Audi TT да се доживува современо и доминантно. За ова второто ќе се погрижи механиката, а првото го покажува ова видео. Посебен впечаток остава внатрешноста чиј изглед верно го надополнува нескротливиот карактер на овој модел.

[su_youtube url=”https://youtu.be/AsJKJ4iGsrw”]

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER