После многу најави и одложувања, Audi го претстави првиот електричен модел од новата генерација. Клучно кај кросоверот со ознака Q6 e-tron е новата платформа развиена заедно со Porsche. Таа треба да му обезбеди карактеристики со кои ќе поставува нови стандарди во класата.

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER