Audi подготвува луксузни станици за полнење (видео)

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Само за љубителите на четирите прстени

Полнењето на батериите на електричните возила е здодевна работа

објавено на 21 декември 2021 година

За да не биде така се погрижи Audi, кој отвора премиум станица за полнење во германскиот Нирнберг. Сé што треба возачот е да си резервира термин на еден од шесте полначи и додека тој се полни да ужива во содржините – да се одмора или забавува. Наречен Audi Charging Hub, овој монтажен комплекс налик на она што се нуди во бизнис чекалните на аеродромите зафаќа површина од 200 метри квадратни. Опремен е со удобни фотелји, телевизор со дијагонала од 98 инчи и друга техника. Располага со простор за физичка активност а кој е гладен ќе може да се освежи. Полначите испорачуваат струја со моќност до 320 киловати, а цената изнесува 0,31 евро за киловат-час.

 

Сподели

Последни новости

Најнова епизода

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 92.00ден
  • еуросупер 98 - 94.00ден
  • еуродизел Д5 - 86.00ден
  • течен нафтен гас - 51.00ден
  • метан - 108.50ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER