Дајте предност на белите ноќи!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Дајте предност на белите ноќи!

Објавено на 4 октомври 2019 година

Заради одржувањето на традиционалната манифестација „Бела ноќ“ на платото пред универзална сала, од булеварот Партизански одреди на потегот од крстосницата со улицата Франклин Рузвелт до крстосницата со улицата Костурски херои во насока на движење кон центарот во Скопје утре, сабота, од 19 часот сообраќајот на возилата ќе се пренасочува по околните сообраќајници. Од тие причини, одделението за безбедност на патниот сообраќај при министерството за внатрешни работи во наведениот период ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот, при што апелира до граѓаните да ги почитуваат наредбите што ги издаваат полициските службеници по сообраќајниците по кои ќе се одвива настанот.

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER