Ова е новата Škoda Superb!

Глобализацијата си има предности, но и мани

објавено на 23 мај 2019 година

Презентацијата на новата Škoda Superb е закажана за денеска во Братислава, но Кинезите се десетина часа пред нас и веќе ја покажаа. Според она што го гледаме, сличноста со досегашната верзија е забележителна, но исто така и имплементирањето на детали од новиот дизајнерски јазик на марката. Димензиите скоро во целост ги има задржано, а што се однесува до техниката податоците тие што се објавени се однесуваат само на Кина. За таму новиот Superb ќе биде опремен со 1,4 и 2,0 литарски турбо бензински мотори со 150, 186 и 220 коњски сили. Трансмисијата ќе биде по избор 6-степена мануелна или 7-степена со двојна спојка, а други детали не се познати. Сепак, повторуваме, ова се однесува за Кина, додека европската понуда ќе ја дознаеме уште денеска.

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER