Горивата поевтинуваат

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Бензините за еден, дизелот за два ипол денари

Добра вест за возачите – согласно движењата на референтните цени на нафтените деривати на светскиот пазар во изминатиов период, регулаторната комисија за енергетика одлучи да ги намали цените на горивата во Македонија, на бензините за еден, а на дизелот за два ипол денари. Така од ноќеска на полноќ литар бензин еуросупер БС-95 ќе чини 88 денари, литар еуросупер БС-98 ќе се продава по 90,50 денари, а литар еуродизел БС Д-Е V по 100,50 денари.

 

Сподели

Последни новости

Најнова епизода

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 82.00 ден
  • еуросупер 98 - 84.50 ден
  • еуродизел Д5 - 73.00 ден
  • течен нафтен гас - 50.00 ден
  • метан - 82.50 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER