Test Opel Astra Ultimate – ВИДЕО

Што посакавме, тоа ни се оствари. Кога пред девет месеци ја цвозевме новата Opel Astra во Португалија имавме желба да ја извозиме и на нашите патишта. Со својот турбо-дизел мотор и осум степен автоматик руселсхајмската ѕвезда покажа дека е способна да сјае на секое ќоше од планетава!

Горивата поевтинуваат

Бензините за еден, дизелот за два ипол денари Добра вест за возачите – согласно движењата на референтните цени на нафтените деривати на светскиот пазар во изминатиов период, регулаторната комисија за енергетика одлучи да ги намали цените на горивата во Македонија, на бензините за еден, а на дизелот за два ипол денари. Така од ноќеска на […]

BMW M2 – ВИДЕО

Многу малку модели останаа да се гордеат со старите вредности. Пријатно изнендаување ни приредија Баварците со лансирањето на М2 кој е еден од ретките во светот кој нуди вистински вредности. Еве за што зборуваме…

Audi RS3 – Специјален модел во ограничен број

Во знакот на „300“ Audi Sport лансира специјален модел ограничен на 300 единици Со третата генерација на Audi RS 3 Sportback и втората генерација на RS 3 Sedan, перформансите во компактниот сегмент достигнаа ново ниво. Лимитираната изведба RS 3 технички и визуелно припаѓа на врвот на гамата. Јадрото на двата компакти е петцилиндерскиот турбо мотор […]