‣ Го тестиравме Porsche 911

‣ Го тестиравме Porsche 911

Објавено на 2 јули 2019 година

Легендата од Штутгарт веќе 56 години и 8 генерации е синоним за спортски автомобил. Заслуга за тоа има и широката понуда – во моментот од Porsche 911 на располагање се 24 различни изведби. Ги возевме најновите во Атина и околината и уште еднаш се уверивме зошто 911 е тоа што е. И ќе остане – ова се нашите впечатоци од тест возењето на Porsche 911 од најновата генерација во кабрио и купе изведбите.

Видео

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER