Светот на автомобилите остана без уште едно име

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Светот на автомобилите остана без уште едно име

Објавено на 29 август 2019 година

Џеси Комбс, позната по своето учество во ТВ емисиите Overhaulin’, Truck U, Two Guys Garage, All Girls Garage, Xtreme 4×4 и секако Mythbusters, загина во обид да ја задржи титулата најбрзата жена во светот. Откако лани за малку не успеа, 39-годишната Џеси по втор пат се обиде да го собори сопствениот брзински рекорд од 640 километри на час што го постави во 2013-та. Членовите на екипата која ја придружуваше се обиделе да ја спасат, но попусто. Детали за самата несреќа не се објавени, но јасно е какви можат да бидат повредите што можат да се добијат при такви брзини. Штуро официјално соопштение за настанот издаде и канцеларијата на шерифот од најблиското место, со напомена дека несреќата се истражува.

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER