РКЕ – Поевтинуваат сите горива

Од полноќ цената на горивата во малопродажбата ќе биде намалена. Бензините певтинуваат за 2,5 денари по литар додека со намалување од три денари по литар, дизелот се израмни со 98 октанскиот бензин.

ЕУРОСУПЕР БС-95      81,00 ден/лит,
ЕУРОСУПЕР БС-98     83,00 ден/лит,
ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V)  83,00 ден/лит.

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER