РКЕ – Ново поскапување


Сажо три дена требаше да се направи нова корекција на цените на нафтените деривати. Овој пат настрада ЕУРОСУПЕР БС-98 чии корисници ќе плаќаат два денари повеќе, односно 85,50 ден/лит. Останатите нафтени деривати ги задржаа досегашните цени

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER