РКЕ – Намалување на цените на горивата

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Дизелот поевтин за 2,50, бензините за 0,50 денари! 

Ново намалување на горивата следува од полноќ. РКЕ на денешната седница одлучи да ја намали малопродажната цена во просек за 1,47% во однос на минатата одлука па од утре на бензинските пумпи ќе важат следните цени:

ЕУРОСУПЕР БС95            93,50 ден/лит,
ЕУРОСУПЕР БС98           96,00 ден/лит,

ЕУРОДИЗЕЛ (ДЕ V)        96,00 ден/лит.

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER