РКЕ – Дизелот поевтинува

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Супер 95 поскапува, дизелот под стотка!

Од полноќ горивата претрпуваат нова корекција на цените. Овој пат, подебелиот крај го извлече БС-95 чија цена се зголемува за половина денар. БС-98 останува на истите позиции, додека победник на оваа регулација е Еуро Дизелот кој ќе биде поевтин за денар и половина. Месец ноември започнува со следните малопродажни цени:

ЕУРОСУПЕР БС95           90,50 ден/лит.
ЕУРОСУПЕР БС98           92,50 ден/лит.

ЕУРОДИЗЕЛ (ДЕ V)        99,00 ден/лит.

Сподели

Последни новости

Најнова епизода

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.00 ден
  • еуросупер 98 - 82.50 ден
  • еуродизел Д5 - 81.50 ден
  • течен нафтен гас - 50.00 ден
  • метан - 123.50 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER