РКЕ – Дизелот поевтинува

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Од полноќ цената на ЕУРОДИЗЕЛ ќе се намали за половина денар, додека цената на бензините нема да се промени.

ЕУРОСУПЕР БС-95         80,00 ден/лит,
ЕУРОСУПЕР БС-98         82,00 ден/лит,
ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V)      77,00 ден/лит.

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER