Aвто Магазин – Нова премиера

Во новата премиера отстапуваме од редовната шема и скоро цела емисија одвојуваме за мотоциклите. Подготвивме детален извештај од новитетите прикажани на јубилејната осумдесетта смотра во Милано. Таму имаше што да се види, а повеќе од сигурно е дека следната мотоциклистичка сезона ќе биде драматично возбудлива. Честа на четирите тркала денеска ја бранат Volvo EM 90, […]

РКЕ – Дизелот поевтинува

Од полноќ цената на ЕУРОДИЗЕЛ ќе се намали за половина денар, додека цената на бензините нема да се промени. ЕУРОСУПЕР БС-95         80,00 ден/лит, ЕУРОСУПЕР БС-98         82,00 ден/лит, ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V)      77,00 ден/лит.

IVECO – Oбновена комплетната гама

Саемскиот центар во Барселона беше местото од каде IVECO ја најави својата светла иднина. Покрај обновувањето на целата гама возила што ги произведува, најави дополнителни услуги кои ќе воведат ново поглавие во светот на транспортот Храбро, смело, со јасен поглед во иднината. Така најкусо може да се коментира новата филозофија со која IVECO ги најави […]