РКЕ – Горивата поскапуваат

Бензините од полноќ поскапи за половина денар, дизелот за 1,50 денари!

Со денешната одлука на РКЕ, горивата од полноќ поскапуваат. Најмалку поскапуваат бензините, за половина денар, додека дизелот станува за 1,50 денари поскап. Затоа, доколку имате пари и потреба до поноќ ви е шансата да наполните гориво по старите цени. По тоа, од 04.10.2022 цените на бензинските пумпи ќе изгледаат вака:

ЕУРОСУПЕР БС-95          86,50 ден/лит,
ЕУРОСУПЕР БС-98         89,00 ден/лит,
ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V)      92,50 ден/лит.

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER