РКЕ – Горивата поевтинуваат

Добра вест за возачите доаѓа од Регулаторната комисија за енергетика. Од утре горивата поевтинуваат во просек за 0,54%, но цената на ЕУРОСУПЕР БС-95 останува непроменета. Цената на ЕУРОДИЗЕЛ горивото се намалува за еден, додека ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе биде поевтин за половина денар по литар. Од полноќ во малопродажбата ќе важат следните цени:

ЕУРОСУПЕР БС-95       77,00 ден/лит,
ЕУРОСУПЕР БС-98      79,00 ден/лит,
ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V)   72,50 ден/лит.

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER