РКЕ – Горивата поевтинуваат

Дизелот повторно најевтино гориво

Повторно се ревидирани цените на горивата од страна на РКЕ. Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, се намалуваат за 0,50
ден/лит, а ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) поевтинува за еден денар. Од полноќ ќе важат следните малопродажни цени:

ЕУРОСУПЕР БС-95          81,00 ден/лит,
ЕУРОСУПЕР БС-98         83,00 ден/лит,
ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V)      80,50 ден/лит.

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER