РКЕ – Горивата повторно поскапуваат

98-ката го превзема „приматот“ на дизелот

Од полноќ горивата ќе имаат корекција на вредноста, во просек 1,34%. Најголем скок на цената има кај ЕУРОСУПЕР БС-98 кој ќе се продава за 1,50 денари повеќе во однос на досегашната цена додека 95-ката и дизелот одат нагоре за еден денар. Од утре цените на бензинските пумпи ќе бидат следни:

ЕУРОСУПЕР БС95       80,00 ден/лит,
ЕУРОСУПЕР БС98       82,50 ден/лит,

ЕУРОДИЗЕЛ (ДЕ V)     81,50 ден/лит.

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER