РКЕ – Горивата повторно поскапуваат

Денешната одлука на РКЕ за утврдување на највисоките малопродажни цени на горивата не се разликува минатонеделната. Сите горива поскапуваат за 1,5 денари по литар. Од полноќ на сила стапуваат следните цени:

ЕУРОСУПЕР БС-95         79,50 ден/лит,

ЕУРОСУПЕР БС-98         81,50 ден/лит,

ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V)      76,50 ден/лит,

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER