РКЕ – Горивата повторно поскапуваат

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Со денешната одлука на РКЕ горивата се движат кон плафонот

Најголеми губитници од денешната корекција на горивата секако се оние што го користат дизелот кој поскапува за 2,5 денари по литар. Ако е за утеха, бензините ќе бидат поскапи за еден денар. Од полноќ на бензинските станици ќе важат следните цени:

ЕУРОСУПЕР БС-95           88,00 ден/лит,
ЕУРОСУПЕР БС-98           90,50 ден/лит,
ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V)        83,50 ден/лит.

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER