РКЕ – Горивата повтинуваат

По црната серија од неколку седмици, цените на горивата намалени за 1,50 денари

Најновата вест од РКЕ малку ги израдува возачите, но и транспортните компании. Од полноќ горивата во просек поевтинуваат за 1,05% и ќе се продаваат по следните цени:

ЕУРОСУПЕР БС-95        89,00 ден/лит,
ЕУРОСУПЕР БС-98        91,00 ден/лит,

ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V)     85,50 ден/лит.

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER