РКЕ – Бензините поевтинуваат

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Од полноќ бензините поевтинуваат, но дизелот поскапува

РКЕ одлучи да ја намали цената на ЕУРОСУПЕР БС-95 за еден и на БС-98 половина денар. Затоа пак, дизелот поскапува за половина денар. Од полноќ на бензинските горивата ќе се продаваат по следните цени:

ЕУРОСУПЕР БС-95         86,00 ден/лит,
ЕУРОСУПЕР БС-98         88,50 ден/лит,
ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V)     86,00 ден/лит.

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER