РКЕ – Бензините поевтинуваат на сметка на дизелот

Со денешната одлука на Регулаторната комисија за енергетика горивата добиваат нови цени. За половина денар поевтинуваат бензините, но затоа дизелот поскапува за еден денар по литар. Од полноќ во малопродажбата ќе важат следните цени:

EУPOCYIIEP БC-95          76,50 ден/лит,
EУPOCУПEP БC-98          78,50 ден/лит,

ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V)       73,50 ден/лит.

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER