Регулаторна комисија- поевтинување

Вести Македонија

Поевтино возење

објавено 03 ноември 2020

Од денеска горивата поевтинија и тоа бензинот за половина денар, додека по три неделно мирување се регистрира намалување на цената на дизелот за еден денар. Така Еуросупер БС – 95 се продава по цена од 58 денари за литар додека Еуросупер БС – 98 за 60 денари литар. Еуродизелот чини 49,5 денари за литар.