Пазар на ЕВ во Америка – Ќе се достигнат ли 10%? : Видео

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Американците се на чекор до преломен момент во нивната автомобилска историја – годинава се очекува за прв пат да се продадат повеќе од милион електрични возила, а можеби и да надминат десет отсто пазарен удел.

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER