Ново од Volvo Cars Macedonia

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Ново од Volvo Cars Macedonia

Финансирање со фиксна каматна стапка од 4,5%

Објавено на 19 септември 2019 година

По отворањето на новиот салон на Volvo Cars во Скопје, компанијата Премиум АГС на сите потенцијални клиенти деновиве им понуди решение кое може да им помогне во намерата да станат нови сопственици на Volvo. Volvo Car Финансирање е услуга која брендот ја нуди на светско ниво и се одликува со одлични услови, фиксна каматна стапка и рок на отплата според желбите на купувачот. Кај нас, Volvo Cars Macedonia нуди финансирање со фиксна каматна стапка од 4,5% (најдобра на пазарот) и рок на отплата до 7 години (84 месечни рати). Намерата на Volvo е финансирањето да биде лично и прилагодено според желбите на клиентот, па така заинтересираните добиваат персонализиран предлог според нивните потреби и тоа директно од тимот за продажба, во рок од 24 часа. Намерата на Volvo е финансирањето да биде практично и достапно и токму затоа, клиентот има обврска да контактира единствено со тимот за продажба, кој понатаму го води, реализира и го помага целиот процес.

Услугата Volvo Car Финансирање е создадена во соработка со S-Leasing (Sparkasse Bank), а со воведувањето имате можност да влезете во светот на Volvo со месечна рата веќе од 384 Евра (за моделот XC40). За сите информации, можете да се информирате на следниот линк: Volvo Car Финансирање.

 

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER