Авто Магазин – Нова Епизода

Летото бргу помина и беше многу по возбудливо отколку што се очекуваше, барем на автомобилската сцена. Повторно сме заедно и повторно во фокус е неговото височество автомобилот. Смотрата во Минхен што се одржа неодамна ја најави автомобилската сезона 2023-2024 која ќе биде богата со модели, но и турболентна на глобалната автомобилска сцена. Кинеските марки неумоливо освојуваат се поголем дел од продажбата додека останатите се обидуваат да се задржат на своите позиции. Тоа најдобро се виде на IAA. Но пред да се посветиме на саемот, ќе ви ги пренесеме новостите од групацијата BMW кои беа презентирани пред саемот во Минхен.

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER