VW ID.7 – Видео

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Електрична замена за Пасат

Volkswagen го избра Саемот за потрошувачка електроника во Лас Вегас за да го промовира својот прв целосно електричен седан ID.7. Тој беше најавен пред шест месеци преку концептот ID.Aero од кого го наследува стилот и аеродинамичната силуета. По електрични модели што наликуваат на моноволуменци, конечно од Волфсбург доаѓа модерен седан со домет до 700 километри…

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER