Видео тест: Jaguar i-Pace

Видео тест: Jaguar i-Pace

Објавено на 18 јули 2018 година

Британците ги престигнаа големите премиум имиња – Jaguar i-Pace е првиот сериски електричен кросовер кој во Европа ќе го напаѓа премиум SUV сегментот. Единствената конкуренција засега му доаѓа од Пало Алто, на која англискиот теренец се спротивставува со бројни аргументи. Цената не е еден од нив, а другите слушнете ги од нашето прво запознавање со него во Португалија.

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER