Видео тест: BMW M5, Нирбургринг

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Нашиот одговор на прашањето BMW M5 или X6 е…

Објавено на 8 август 2018 година

За 24 часа 1.773-ца од вас го побараа одговорот на прашањето што ги мачи сите закоравени љубители на BMW – што да изберат за да во моментов бидат најактуелни, X6 или пак M5. Одговорот на ова прашање ние го знаевме уште пред да биде поставено – во моментот кога на Нирбургринг се запознавме со ѕверски моќната и брза баварска лимузина. Погледнете ги нашите впечатоци од возењето на BMW M5 на Зелениот пекол.

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER