Test – Kia Sorento 2.2 CRDi Видео

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Гломазната каросерија покрај многу простор нуди и забележителни динамички квалитети. Дизелот од 200 коњи одлично функционира во тандем со осум степената автоматика, но KIA не би била KIA доколку не остави некои тривијални детаљи…

 

Сподели

Последни новости

Најнова епизода

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 92.00ден
  • еуросупер 98 - 94.00ден
  • еуродизел Д5 - 86.00ден
  • течен нафтен гас - 51.00ден
  • метан - 108.50ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER