Tesla Model S, нова генерација :: Што би било кога би било…

Што би било кога би било…

Вака би можела да изгледа идната генерација на Tesla Model S
Објавено на 5 декември 2018 година

Кога се појави, Tesla Model S ги собра сите суперлативи освен еден – дизајнот беше мета на критики. Благо футуристички и со доза на спортска елеганција беше сосема прифатлив, но сепак конфекциски и Tesla Model S изгледа некако некомплетно. Затоа и претставува предизвик за вештите со фотошоп, посебно сега кога се ближи време за негова нова генерација, за што нема апсолутно никакви најави. Според нас, ова е еден од поуспешните обиди кој сигурно би му се допаднал и на Елон Маск.

Tesla Model S е осмислен во 2009 година од Франц вон Холцхаузен, кој порано работеше за Mazda.

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER