До 2027-мата Skoda, заедно со својот родител VW, ќе исфрлат на пазарот БЕВ поевтино од 20.000 евра. Од чешка страна тоа, најверојатно, ќе биде градскиот кросовер Epiq.

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER