РКЕ – Само нагоре!

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Горивата поскапуваат без милост!

Според Регулаторната комисија за енергетика горивата поскапуваат од полноќ!

Горивата очекувано поскапеа. Еве ги цените од полноќ, 18.01.2022:

ЕУРОСУПЕР БС95  76,50 ден/лит
ЕУРОСУПЕР БС98  78,50 ден/лит.

ЕУРОДИЗЕЛ (ДЕ V) 69,00 ден/лит.

БИОДИЗЕЛ             70.00 ден/лит.

 

Сподели

Последни новости

Најнова епизода

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 92.00ден
  • еуросупер 98 - 94.00ден
  • еуродизел Д5 - 86.00ден
  • течен нафтен гас - 51.00ден
  • метан - 108.50ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER