РКЕ – Горивата поевтинуваат

Вести Македонија

Дизелот поевтин за еден, бензините намалени за 1,5 денар

Објавено на 26 јули 2021 година

Со почетокот на високата сезона на одмори доаѓе позитивна вест. Сите оние што заминуваат на летен одмор со автомобил полењето на резервоарите за гориво ќе биде по поволно. Новите цени на горивата во Македонија од полноќ ќе изнесуваат:

  • Еуросупер 95 – 71,00 денар
  • Еуросупер 98 – 73,00 денари
  • Еуродизел ДЕ-V – 60,00 денари
  • Биодизел Б6 – 61 денар