РКЕ – Благо поевтинување

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Од полноќ цената на дизелот останува иста, додека на бензините се намалува за половина денар.

ЕУРОСУПЕР БС95  74,50 ден/лит

ЕУРОСУПЕР БС98  76,50 ден/лит

ЕУРОДИЗЕЛ             66,50 ден/лит.

БИОДИЗЕЛ              67,50 ден/лит.

Сподели

Последни новости

Најнова епизода

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 90.00 ден
  • еуросупер 98 - 92.00 ден
  • еуродизел Д5 - 90.00 ден
  • течен нафтен гас - 53.00 ден
  • метан - 161.50 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER