РКЕ – Бензините поскапуваат

Вести Македонија

Бензините поскапуваат за половина денар

Дизелот останува на актуелната цена

објавено 08. март 2021

По прославувањето на 8-ми Март, возачите ќе полнат поскап бензин. Така одлучи РКЕ на денешната седница на која ја подига малопродажната цена за 0,50 денар по литар, и со тоа малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 66,00 ден/лит, додека малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-98 изнесува 68,00 ден/лит.  Малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) останува 56,00 ден/лит.