Renault сега има четири компактни кросовери. На купеовски скроената Arkana, Austral од повисоката класа, целосно електричениот Scenic сега им се придружи Symbioz, конструиран на платформата Renault-Nissan CMF-B. Судејќи според популарноста на овој тип возила Renault се надева дека Symbioz ќе биде подеднакво популарен кај приватните и флотните купувачи. Еве зошто.

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER